Mała Rewia

O nas

Mała Rewia od 1992r.

Przed 25 laty utworzyłam w Toruniu Teatr Muzyczny "Mała Rewia" i z siedemdziesięcioma młodymi artystami wyruszyłam w pierwszą muzyczną podróż. Ten i kolejne moje programy z cyklu "Ciuchcią przez Świat" przybliżały dzieciom kulturowe wartości różnych krajów. Jeden z nich - "Podróż do krainy bajek, czyli Świat Andersena" tak bardzo spodobał się goszczącym w Toruniu Duńczykom, że zapragnęli zaprezentować go u siebie. Pośród różnych miejsc, w których wystepowaliśmy w Danii nieprzypadkowo znalazł się Legoland. Program ten zainaugurował w Telewizji Ogólnopolskiej (TVP1) cykl musicali dziecięcych. 

W kolejnych latach "Mała Rewia" zdobywała nagrody w najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach twórczości dzieci i młodzieży. Występowała ze znakomitymi piosenkarzami na wielu scenach w Polsce (m.in. w Filharmonii i Operze Novej w Bydgosczy, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Filharmonii Narodowej i Pałacu Prezydenckim w Warszawie oraz za granicą. W repertuarze "Małej Rewii" są musicale dziecięce i młodzieżowe, tańce charakterystyczne świata, impresje muzyczne oraz piosenki okolicznosciowe (hymn europejski), piosenki o naszym mieście Toruniu, piosenki ekologiczne, kolędy i pastorałki

Dołącz do nas!

Zainteresowanych formą musicalową, zajęciami wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi, występami na dużych scenach, w pięknych kostiumach - w pełnej oprawie scenicznej – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Twórcy "Małej Rewii"

 

ELŻBIETA SZCZYPIŃSKA - GACKOWSKA

Mówią o niej "kobieta - teatr" Założyła i prowadzi od 1992 r. zespół dziecięcy "Mała Rewia" i Młodzieżowy Teatr Muzyczny w Toruniu. Cała grupa dzieci i młodzieży liczy ok. 70 osób. Jest autorką scenariuszy widowisk dla dzieci i młodzieży, reżyserem, autorem wielu piosenek dla dzieci, projektuje kostiumy i scenografię. Jest menadżerem zespołu i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Muzycznego przy którym zespół działa.

Napisała książeczkę dla najmłodszych "Opowieści starej ciuchci". Wydała 7 płyt. Dwie z nich z repertuarem młodzieżowym, pięć z dziecięcym. Ostatnia "Muzyczna podróż" ( słuchowisko muzyczne dla dzieci) jest płytą autorską adresowaną do dzieci. Za zaangażowanie i swoje sukcesy Elżbieta Szczypińska była wielokrotnie nagradzana m.in. przez Centrum Promocji Kobiet, Prezydenta Miasta Torunia, Wojewodę Toruńskiego. Jest laureatką plebiscytu "Kobieta Sukcesu" organizowanego przez TV Bydgoszcz, Radio PiK i Gazetę Pomorską konkursu Toruńskie Nagrody Alianz 2003 KULTURA NAUKA MEDIA w dziedzinie Kultura. W 2017 roku odznaczona najwyższym toruńskim wyróżnieniem „Za zasługi dla miasta Torunia” Thorunium oraz nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Od 23 lat prowadzi również rytmikę w toruńskich przedszkolach. Kształci młode talenty. Kilka osób z zespołu kontynuuje swój rozwój artystyczny w Teatrze Muzycznym w Gdyni (niektórzy z nich są już aktorami występującymi na profesjonalnych scenach), w Teatrze Roma w Warszawie, na Akademii Teatralnej w Krakowie oraz w Szkole Filmowej w Łodzi. Jedna z absolwentek studiuje w angielskiej szkole musicalowej, druga zaś ukończyła studia muzyczne w Anglii i występuje na profesjonalnych scenach. 

Rozwiń, aby zobaczyć więcej

Z zespołem współpracowali

MILENA JURCZYK

Pedagog Szkoły Baletowej w Gdańsku. Związana z zespołem od 1993 r. Autorka jednych z pierwszych choreografii w "Małej Rewii" i tańców charakterystycznych.

JOANNA SEMEŃCZUK

Kierownik baletu Teatru Muzycznego w Gdyni, tancerka i choreograf. Współpracuje z Małą Rewią i Młodzieżowym Teatrem Muzycznym w Toruniu.  

IGOR KRYSZYŁOWICZ 

Tancerz i choreograf. Autor choreografi widowisk muzycznych dla młodzieży: „ W rytmie gorączki sobotniej nocy" i "Światowe przeboje". Z "Małą Rewią" współpracowali też choreografowie z innych krajów. Steven Fant z USA oraz para tancerzy z Białorusi ze Szkoły Baletowej w Mińsku. 

ARTUR GRUDZIŃSKI 

Pianista i kompozytor, autor aranżacji muzycznych zespołu.

Z Rewią ponadto współpracowali: 

Beata Duda 
Eliza Kujawa - Dziedzic  
Magdalena Konik 
Agnieszka Powłoka 
Barbara Rogalska  
Mariusz Adamczyk 
Jacek Beszczyński 
Grzegorz Kaczmarczyk 
Andrzej Morawiec 
Sławomir Wierzcholski i "Nocna Zmiana Bluesa"
Darek Zaleśny 

Rozwiń, aby zobaczyć więcej

Z "Małą Rewią" obecnie współpracują

MAŁGORZATA KAMPA 

Aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni. Autorka licznych choreografii. Obecnie aktorka musicalowa w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie. 

MILENA JURCZYK

Pedagog Szkoły Baletowej w Gdańsku. Związana z zespołem od 1993 r. Autorka jednych z pierwszych choreografii w "Małej Rewii" i tańców charakterystycznych.

ROBERT KAMPA 

Aktor TEATRU MUZYCZNEGO ROMA w Warszawie

MARIOLA KULAKOWSKA

Instruktor tańca współczesnego (tancerka Opery Nova w Bydgoszczy)

HAPPY LIGHT

Światło oraz nagłośnienie

MACIEJ KUBICZAK

Realizacja dzwięku, nagrań studyjnych 

LECH KARCZEWSKI 

Grafika

JAROSŁAW KAMIŃSKI 

Szycie kostiumów


ELŻBIETA OLSZEWSKA

Fundacja ABC XXI wieku "Cała Polska czyta dzieciom"

Rozwiń, aby zobaczyć więcej

Miejsca, w których występowaliśmy:

Polska:

- z okazji akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

- na zaproszenie Fundacji ABC XXI wieku (Elżbiety Olszewskiej) z okazji akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”

- udział w paradzie na Nowym Świecie w Warszawie i występ w Filharmonii Narodowej wraz z aktorami warszawskich scen teatralnych.

- wystawienie widowiska „W rytmie gorączki sobotniej nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni na zaproszenie Dyrektora Teatru – Macieja Korwina z okazji Międzynarodowego Święta Młodzieży.

- występ podczas Pikniku Country w Mrągowie z Majką Jeżowską oraz jej muzykami (Mała Rewia – Głowna Nagroda na Festiwalu Country w Rypinie).

- liczne występy w różnych miastach w Polsce, głównie w Bydgoszczy (Opera Nova, Filharmonia Pomorska, na Wyspie Młyńskiej, występy świąteczne na zaproszenia firmowe. Ostatnio – udział w koncercie „Zimowe piosenki”, prowadzonym przez Roberta Janowskiego, z orkiestrą Zbigniewa Górnego – na zaproszenie Waleriana Krenza), okolice Częstochowy, Chorzów. 

- występy w Toruniu – podczas głównych uroczystości miejskich (wśród najważniejszych wymienić można: Wpisanie Torunia na listę UNESCO, wejście Polski do Unii Europejskiej, udział w uroczystościach goszczenia władz polskich i wiele innych)

Wyjazdy zagraniczne:

- Miasta partnerskie Torunia (Getynga, Cadca – na Słowacji – wyjazdy organizowane przez Urząd Miasta, Lejda – występ i udział w międzynarodowych warsztatach)

- Bruksela (koncert kolęd)

- Francja (koncerty kolęd – trzykrotne zaproszenie)

- Dania (festiwal orkiestr dętych – udział w paradzie i wspólny występ z toruńską orkiestrą wojskową z OSY podczas Festiwalu Tatoo – SPRAWDZIĆ), kilka prezentacji dla dzieci z duńskich przedszkoli, występ w Legolandzie z widowiskiem „Świat Andersena” – wyjazd organizowany przez Urząd Wojewódzki. 

- Szwecja 

- Litwa 

- Białoruś – udział w dziecięcym festiwalu organizowanym przez Urząd Wojewódzki (Mała Rewia - Laureat)

Koncerty Charytatywne:

- Międzynarodowe Centrum Współpracy Młodzieży

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

- dla Hospicjum - "Światło"

- dla Hospicjum - "Nadzieja"

Rozwiń listę

Nagrania radiowe i telewizyjne:

- Radiowa Trójka, nagranie piosenek do bajki "Bolek i Lolek" 

- Radio Chicago, coroczne połączenie na żywo ze słuchaczami polonii amerykańskiej, wspólne śpiewanie kolęd i składanie życzeń z udziałem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego. 

- Radio PIK 

- RADIO BIS – wejścia na żywo 

- RADIO GRA 

- RADIO TORUŃ 

- RADIO ZET GOLD 
 
- MSM Toruń, obecnie TV Toruń

- TVP Bydgoszcz - pierwsze teledyski i wywiady 

- TV POLONIA - koncerty kolęd i inne materiały realizowane w Toruniu, jak i w studiu w Warszawie. Nakręcenie teledysku do autorskiej piosenki o Toruniu "Stary Toruń Gród Kopernika" 

- TVP 1 - udział w programach 

- "Szkoła na wesoło" program prowadzony przez Krzysztofa Tyńca,  
                                                
"Muzyczna skakanka" 

"Koniec Wieku" okolicznościowe nagranie autorskiej piosenki wraz z ruchem scenicznym. 

"Świat Andersena - Podróż do krainy Bajek" autorskie widowisko otwierające cykl programów dla dzieci musicale dziecięce prowadzący - Robert Rozmus

- TVN - "Teledysk dla polskich piłkarzy" 

- POLSAT - nagranie na starówce w Toruniu  

Rozwiń listę

Teledyski & Płyty

Teledyski:

1. TVP Bydgoszcz – dwa teledyski
 
2. TVP Polonia – do piosenki „Stary Toruń – Gród Kopernika”

3. Zaproszenie Małej Rewii do Teledysku przez „Nocną Zmianę Bluesa”

 

Wydane płyty:

1. „Pierwsza gwiazdka” – wydane przez "Mentor"
                                                
2. Świąteczne nastroje” – 2 płyty, 

3. „Muzyczna podróż” – wydane dzięki Fabryce Cukierniczej "Kopernik" 

4. Polski Związek Piłki Nożnej oraz Polska Akcja Humanitarna – płyta „Dla polskich piłkarzy”

5. Płyta z kolędami 

6. „Światowa muzyka filmowa”

7. „W rytmie gorączki sobotniej nocy”

Rozwiń listę

Kontakt

Elżbieta Szczypińska - Gackowska

kom. +48 601 083 108

e-mail: malarewia@wp.pl